<< Schedule for Fri Jun 23, 2017 - Thu Jun 29, 2017 >>


Date:
print view


Fri Jun 23, 2017
Class
Instructor
5:45 am - 6:30 am Indoor Cycling Barbara Beidler
6:00 am - 7:00 am Masters Swimming John Cadigan
8:15 am - 8:45 am Bootcamp! Raquel Davis
9:00 am - 9:50 am Aqua Aerobics Raquel Davis
9:00 am - 10:00 am Introductory Masters Swimming Krystal Krisciunas
9:00 am - 12:00 pm 5 Day Session 6/19-6/23 Camp Counselor
9:00 am - 5:00 pm Lifeguarding Class Mihajlo Djoric
10:00 am - 10:50 am Aqua Jogging Raquel Davis
3:00 pm - 5:15 pm Tomatoes Swim Team Tomatoes Coach

Sat Jun 24, 2017
Class
Instructor
6:30 am - 7:30 am Masters Swimming John Cadigan
(0 reserved, 30 open)
9:00 am - 5:00 pm Lifeguarding Class Mihajlo Djoric
(6 reserved, 4 open)
10:00 am - 11:00 am Yoga Leanora Eubanks
(0 reserved, 15 open)

Sun Jun 25, 2017
Class
Instructor
9:00 am - 5:00 pm Lifeguarding Class Mihajlo Djoric
(6 reserved, 4 open)

Mon Jun 26, 2017
Class
Instructor
5:45 am - 6:30 am Indoor Cycling David Lunken
(0 reserved, 15 open)
6:00 am - 7:00 am Masters Swimming John Cadigan
(0 reserved, 30 open)
8:15 am - 8:45 am Bootcamp! Raquel Davis
(0 reserved, 18 open)
9:00 am - 10:00 am Introductory Masters Swimming Krystal Krisciunas
(0 reserved, 30 open)
9:00 am - 9:50 am Aqua Aerobics Raquel Davis
(0 reserved, 30 open)
9:00 am - 12:00 pm 5 Day Session 6/26-6/30 Camp Counselor
(7 reserved, 8 open)
10:00 am - 10:50 am Aqua Jogging Raquel Davis
(0 reserved, 30 open)
3:00 pm - 5:15 pm Tomatoes Swim Team Tomatoes Coach
(134 reserved, 166 open)
3:30 pm - 4:00 pm Pre Beginner II Tinka Long
(2 reserved, 2 open)
4:00 pm - 4:30 pm Pre Beginner I Erin Cammarata
(1 spots left!)
4:30 pm - 5:00 pm Advanced Beginner II Erin Cammarata
(4 reserved, 2 open)
4:30 pm - 5:00 pm Beginner I Kaitlyn Ready
(3 reserved, 1 open)
5:00 pm - 5:30 pm Pre Beginner II Tinka Long
(1 spots left!)
5:30 pm - 6:00 pm Advanced Beginner II Erin Cammarata
(1 reserved, 5 open)
5:30 pm - 6:00 pm Beginner 2 Kaitlyn Ready
(1 spots left!)
6:00 pm - 6:30 pm First Splash Kaitlyn Ready
(1 spots left!)
6:00 pm - 6:30 pm Pre Beginner I Tinka Long
(1 spots left!)
6:00 pm - 6:30 pm Advanced Beginner I Erin Cammarata
(1 reserved, 4 open)
6:00 pm - 6:30 pm Pre Beginner I Pat Brennan
(1 spots left!)
6:15 pm - 7:15 pm Yoga Katie Capon
(0 reserved, 20 open)
6:30 pm - 7:00 pm Intermediate Erin Cammarata
(0 reserved, 6 open)

Tue Jun 27, 2017
Class
Instructor
6:00 am - 7:00 am Masters Swimming John Cadigan
(0 reserved, 30 open)
6:00 am - 6:30 am Bootcamp! Raquel Davis
(0 reserved, 20 open)
7:00 am - 7:45 am Indoor Cycling Theresa Morningstar
(0 reserved, 15 open)
8:00 am - 8:50 am Pilates Wendy Quitasol
(0 reserved, 15 open)
9:00 am - 10:00 am Indoor Cycling Suzanne Hurst
(0 reserved, 15 open)
9:00 am - 12:00 pm 5 Day Session 6/26-6/30 Camp Counselor
(7 reserved, 8 open)
10:30 am - 12:00 pm Sun & Fun Week 3 June 27 - June 29 Kerry Stephens
(11 reserved, 139 open)
11:00 am - 11:30 am First Splash Pat Brennan
(1 spots left!)
11:30 am - 12:00 pm Pre Beginner I Pat Brennan
(2 reserved, 1 open)
1:00 pm - 1:30 pm Beginner I Mary Cadigan
(3 reserved, 1 open)
1:00 pm - 1:30 pm Pre Beginner 1 John Cadigan
(0 reserved, 3 open)
2:00 pm - 2:30 pm Pre Beginner I Krystal Krisciunas
(2 reserved, 1 open)
2:00 pm - 2:30 pm Beginner I Tinka Long
(3 reserved, 1 open)
3:00 pm - 5:15 pm Tomatoes Swim Team Tomatoes Coach
(134 reserved, 166 open)
4:00 pm - 4:30 pm Pre Beginner I Suzanne Hurst
(2 reserved, 1 open)
4:30 pm - 5:00 pm Beginner I Kaitlyn Ready
(1 spots left!)
4:30 pm - 5:00 pm Beginner 2 Tinka Long
(5 reserved, 1 open)
5:30 pm - 6:00 pm Pre Beginner II Tinka Long
(0 reserved, 4 open)
5:30 pm - 6:00 pm Beginner I Kaitlyn Ready
(1 spots left!)
5:30 pm - 6:00 pm Pre Beginner I Mary Cadigan
(1 spots left!)
5:30 pm - 6:00 pm Pre Beginner I Pat Brennan
(1 spots left!)
6:00 pm - 6:30 pm Beginner 2 Tinka Long
(1 reserved, 5 open)
6:00 pm - 6:30 pm Pre Beginner II Pat Brennan
(2 reserved, 2 open)
6:00 pm - 6:30 pm Advanced Beginner II Tinka Long
(3 reserved, 3 open)
6:15 pm - 7:15 pm Indoor Cycling Carline Rindt
(0 reserved, 15 open)
6:30 pm - 7:00 pm Beginner I Kaitlyn Ready
(2 reserved, 2 open)
6:30 pm - 7:00 pm Pre Beginner I Tinka Long
(1 spots left!)

Wed Jun 28, 2017
Class
Instructor
5:45 am - 6:30 am Indoor Cycling Barbara Beidler
6:00 am - 7:00 am Masters Swimming John Cadigan
8:15 am - 8:45 am Bootcamp! Raquel Davis
9:00 am - 9:50 am Aqua Aerobics Raquel Davis
9:00 am - 10:00 am Introductory Masters Swimming Krystal Krisciunas
9:00 am - 12:00 pm 5 Day Session 6/26-6/30 Camp Counselor
(7 reserved, 8 open)
9:00 am - 9:30 am First Splash Jane Johnson
(3 reserved, 5 open)
9:30 am - 10:00 am First Splash Jane Johnson
(6 reserved, 2 open)
10:00 am - 10:50 am Aqua Jogging Raquel Davis
10:30 am - 12:00 pm Sun & Fun Week 3 June 27 - June 29 Kerry Stephens
(11 reserved, 139 open)
12:00 pm - 1:00 pm Warm Water Exercise Bunnie S
1:30 pm - 2:00 pm Pre Beginner I Jane Johnson
(1 reserved, 2 open)
2:00 pm - 2:30 pm Beginner I Jane Johnson
(1 reserved, 3 open)
2:30 pm - 3:00 pm Pre Beginner I Jane Johnson
(1 spots left!)
3:00 pm - 3:30 pm Beginner I Tinka Long
(3 reserved, 1 open)
3:00 pm - 5:15 pm Tomatoes Swim Team Tomatoes Coach
(134 reserved, 166 open)
4:00 pm - 4:30 pm Pre Beginner II Kaitlyn Ready
(3 reserved, 1 open)
4:00 pm - 4:30 pm Beginner I Kyle Johnson
(1 spots left!)
4:30 pm - 5:00 pm First Splash Kaitlyn Ready
(7 reserved, 1 open)
4:30 pm - 5:00 pm Beginner I Tinka Long
(3 reserved, 1 open)
5:00 pm - 5:30 pm Beginner 2 Tinka Long
(1 reserved, 5 open)
5:00 pm - 5:30 pm Intermediate Tinka Long
(3 reserved, 3 open)
5:00 pm - 5:30 pm Advanced Beginner I Pat Brennan
(1 reserved, 4 open)
5:30 pm - 6:00 pm Beginner 2 Tinka Long
(1 spots left!)
5:30 pm - 6:00 pm Pre Beginner I Pat Brennan
(1 spots left!)
5:30 pm - 6:00 pm Beginner 2 Kyle Johnson
(1 spots left!)
5:30 pm - 6:00 pm Advanced Beginner II Malik Jones
(3 reserved, 3 open)
6:00 pm - 6:30 pm Pre Beginner II Tinka Long
(2 reserved, 2 open)
6:15 pm - 7:15 pm Yoga Christopher Sakowski
6:30 pm - 7:30 pm Masters Swimming Steve Burke

Thu Jun 29, 2017
Class
Instructor
6:00 am - 7:00 am Masters Swimming John Cadigan
6:00 am - 6:30 am Bootcamp! Jessica Mckoy
7:00 am - 7:45 am Indoor Cycling Theresa Morningstar
9:00 am - 12:00 pm 5 Day Session 6/26-6/30 Camp Counselor
(7 reserved, 8 open)
9:30 am - 10:00 am First Splash Jane Johnson
(7 reserved, 1 open)
10:30 am - 12:00 pm Sun & Fun Week 3 June 27 - June 29 Kerry Stephens
(11 reserved, 139 open)
2:00 pm - 2:30 pm Pre Beginner I Pat Brennan
(1 reserved, 2 open)
2:30 pm - 3:00 pm Beginner I Pat Brennan
(0 reserved, 4 open)
3:00 pm - 3:30 pm Beginner I Mary Cadigan
(2 reserved, 2 open)
3:00 pm - 5:15 pm Tomatoes Swim Team Tomatoes Coach
(134 reserved, 166 open)
3:30 pm - 4:00 pm Pre Beginner I Kaitlyn Ready
(1 spots left!)
4:00 pm - 4:30 pm Beginner I Leanora Eubanks
(1 spots left!)
4:30 pm - 5:00 pm Pre Beginner I Mihajlo Djoric
(1 spots left!)
4:30 pm - 5:00 pm Pre Beginner I Dalton Coe
(2 reserved, 1 open)
4:30 pm - 5:00 pm Advanced Beginner I Camp Counselor
(1 reserved, 5 open)
5:00 pm - 5:30 pm Beginner 2 Sara Alexis
(1 spots left!)
5:00 pm - 5:30 pm Pre Beginner I Jamon Comegys
(1 spots left!)
5:00 pm - 5:30 pm Pre Beginner I Jude Lombardi
(1 spots left!)
5:30 pm - 6:00 pm Pre Beginner II Tinka Long
(1 reserved, 3 open)
5:30 pm - 6:00 pm Bootcamp! Jessica Mckoy
6:00 pm - 6:30 pm Pre Beginner II Krystal Krisciunas
(1 reserved, 3 open)
6:15 pm - 7:15 pm Indoor Cycling Carline Rindt
6:30 pm - 7:00 pm First Splash Teacher Number One
(1 spots left!)
6:30 pm - 7:00 pm Pre Beginner I Camp Counselor
(1 spots left!)